Jdi na obsah Jdi na menu

Literatura

Příspěvky

Škoda, že chybí pokračování ...

18. 3. 2017

Karel Schulz a Anatolij Naumovič Rybakov -  běžně vnímáni jako autoři "jediné knihy". Jejich díla mi padla do ruky až teď po čtyřicítce, chytla a na čas nepustila mou pozornost. Mohu říci až do té míry, že jsem je dočtené odkládal s lítostí nad chybějícím pokračováním. Sami tito spisovatelé toho chtěli zanechat čtenářům víc, ale vše dopadlo jinak, než zamýšleli ...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Literatura

Čtenářské slasti 2013

19. 1. 2014

Nad knihouMé literární zážitky uplynulého roku korunovala četba (a nejen ta) trojice knih, dvou z pera francouzských spisovatelů a jednoho díla domácí provenience.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Literatura

O knihách

10. 7. 2010

KnihaV popsaném papíře je ukryta obdivuhodná síla. S lehkým významovým posunem to trefně vyjádřil i jeden z apoštolů třetí informační revoluce Bill Gates v rozhovoru pro kalifornský list San Jose Mercury News:

"Největšími nepřáteli Microsoftu kupodivu není americká federální vláda ani soupeři z oboru počítačových programů a komunikace, nýbrž docela obyčejná tužka a papír. Jsou to předměty pro nedigitální dělání věcí."

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Literatura

Moje čtení

1. 10. 2007


KnihovnaOd doby kdy jsem se asi poprvé vášnivě začetl, šlo tuším o Lovce mamutů :-), uplynula spousta vody.Tolik času na knížky, jako za středoškolských a vysokoškolských studií, asi hned tak mít nebudu. Snad v důchodovém věku. Přesto se snažím pravidelně alespoň chvíli vyhradit čtení, alespoň na pár listů,  často i z několika současně rozečtených knížek.

Ke čtení samozřejmě vedu i obě své dcery, u starší jsem uspěl, u mladší se nechám překvapit ...

Knihy, které mne opravdu silně oslovily (těch pár, ke kterým jsem se vracel a možná budu vracet) jsem označil hvězdičkou...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Literatura